Påbygging i regnskap og økonomirådgivningn
Studiested
Tynset
Varighet
2 år
studiepoeng
60
Organisering
Deltid
Søknadsfrist
15. april
Oppstart
Høsten 2021
Du ønsker å bli autorisert regnskapsfører eller autorisert revisor
Du ønsker en yrkesrettet utdannelse
Du ønsker kompetanse på et høyt nivå innen regnskap, revisjon og skatterett
Har du utdanning innen økonomi og administrasjon fra tidligere og ønsker fordypning innen regnskaps- og revisjonsfag, eller kanskje et Årsstudium i bedriftsøkonomi du ønsker å bygge videre mot en Bachelor i regnskapsførerfag? Da kan Påbygging i regnskapsførerfag være et steg på veien for å oppnå autorisasjon som regnskapsfører eller som registrert revisor, eller for å studere videre til en mastergrad.
Studiet gir deg blant annet kjennskap til ulike revisjonsbehov og revisjonsordninger i privat og offentlig sektor, samt kunnskap om hvordan bedriftsøkonomi kan støtte oppunder nytenkning, innovasjon og entreprenørskap.
Seminarer og eksamener foregår ved Tynset Studie- og høgskolesenteret. For egenstudier og gruppearbeid står høgskolesenteret til studentenes disposisjon.
Kostnader: Semesteravgift (ca 650), eksamensavgift (ca 1300 pr eksamen) og bøker.
Dette er et studium i samarbeid med Studiesenteret.no og Handelshøgskolen Innlandet – Fakultet for økonomi og samfunnsvitenskap(HHS).
